Kërko | Statistika | Lista e shfryëzuesëve Forumet | Kalendarët | Albumet | Ngjyrat
Peshkatari
Peshkatari ->  Diskutime Gjenerale -> Peshkim -> Shiqo postimet

Je i paraqitur si musafir. ( kyçu | regjistrohu )

Paisjet per peshkim
Moderatorët: Administrator, Rusi

Shko në faqe : 1 2
Tani je në faqën 1 [25 mesazhe për faqe]
Shiqo diskutimin e mëparshëm :: Shiqo diskutimin e ardhshëm
   Diskutime Gjenerale -> PeshkimFormati i mesazhit
 
BlerimDermaku
Postuar 16/5/2010 21:01 (#997)
Subjekti: Paisjet per peshkim1002525
Lokacioni: (Prishtina)
Ju pershendes tegjitheve

Une e hapa kete tem pershkak se ka rendesi te madhe ne peshkim sepse pa paisjet e duhura as peshkimi nuk mund te kete sukses .
Une pervete e di se ne temat tjera ketu jan permend disa paisje peshkimi aty ketu po ma murr mendja se do ishte ma mir qe te jet nje tem ne vete ku ne si peshkatar mund te flasim rreth paisjeve te peshkimit dhe te spjegojm se qfar paisjesh nevoiten per cilin lloj peshkimi , dhe ketu ne mund te bejm edhe debate rreth paisjeve te peshkimit d.m.th se ka nevoj per nje tem te till ne cdo forum peshkataresh dhe ma merr mendja se edhe ju do te pajtoheni pra per kete arsye e hapa kete tem.

Tash mund te folni dhe te jepni mendime dhe sygjerime rreth paisjeve te peshkimit tung kalofshit mir .

Qellofshit.......................................
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 18/5/2010 16:00 (#1000 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Ja paisjet e mija per peshkimin e krapit

Shtaga: 3.60 Prologic 2 pjesshe. nuk e di saktsisht LB se jan me - LB anglez po jan diku 3lbs
Blinkerat: SHIMANO Super Baitrunner 10000 XTEA AEVO
Peni: Daiwa Infinit DUal. 0.28 dhe KRYSTON 0.35
ROD PODI : LINEALIFE
Swingers: LINEALIFE
ALARMAT : PROCARP(rods.jpg)(reels.jpg)Attachments
----------------
Attachments rods.jpg (76KB - 43 downloads)
Attachments reels.jpg (112KB - 41 downloads)
Top of the page Fund faqe
BlerimDermaku
Postuar 22/5/2010 15:18 (#1005 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim1002525
Lokacioni: (Prishtina)
Grepat

-18 deri 16 per peshqi te vegjel si sykuqi,gjuca,fleteverdha etj.
-11 deri 8 per derverika,mlysh,tinka,troft etj.
-7 deri 3 per ngjala,gergeq,krap etj.
-2 deri 1/0 per ngjala grabiteqare, shtuk etj.
-2/0 deri 4/0 per silur dhe shtuka te medha apo kapitale etj.

Edituar nga BlerimDermaku 22/5/2010 15:29
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 28/5/2010 12:33 (#1021 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Ja nje metod shum e sukses`shme e peshkimit te krapit(methodfeeder2sodbury.jpg)Attachments
----------------
Attachments methodfeeder2sodbury.jpg (13KB - 38 downloads)
Top of the page Fund faqe
Taulanti
Postuar 30/6/2010 14:37 (#1129 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim25
Lokacioni: Kosovo
si jeni
un peshkoi kaniher krapin me kumpir tzim dhe kur i prej kumpirat copa copa aq sa um duhen i qes mi vlu dhe i qes shiqer vanille masi qe tzihen ata bohen shum tmirr per peshkim tkrapit dhe te un kjo funksionon shum mir nese skini provu hala provone veq duhet me ushqy venin mir me ksi kumpiri tzim dhe e shifni vet sa funksionon k.l.m
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 30/7/2010 15:23 (#1204 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Paisjet e mija
1 shtagat shimano 3.6 /3lbs dy pjeseshe
2 blinkerat slc smartcarp
3 najloni SHIMANO TECHNIUM TRIBAL 0,29mm
4 rod podi ANACONDA MAGIC
5 grepat owner 1.0 CUTTING POINT 5111
6 alrmat pulsar wireless 4+1
7 plumat 80 gr
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 30/7/2010 15:29 (#1205 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Blinkerat qe i kom porosit dhe shpresoj qe gjate muajit te arshem me vine jane
SHIMANO BIG BAITRUNNER LONG CAST
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 2/8/2010 08:15 (#1208 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Gazi shimano big baitrunnerat jon blinkerat mat mirt ne bot per menimin tem edhe pse une i kom shimano super baitrunner 10000 xtea aevo po qat dit qe mjepet mundesia i ndrroj me i bo BIGAT .
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 2/8/2010 12:13 (#1211 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Daiwa Tournament ISO QD 5500
shikoj edhe keto
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 2/8/2010 12:28 (#1212 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Po qka mendoni per kete
Super Ultegra XSA
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 2/8/2010 14:54 (#1214 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Gazi e mir osht Ultegra XSA po me big baitrunnera ska edhe pse ajo osht per peshkim extrem po blinker mat mir veq munesh me u lodh e sa i perket daiwes une personalisht blinkerat e daiwes nuk i pelqej per shtaga po jan shum t`mir Shtagat DAIWA Blinkerat Shimano osht perfect edhe qeky model i daiwes o i mir Daiwa Infinity X BR po masi po don me i marr meri per qefi .
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 2/8/2010 16:53 (#1217 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Rusi une e kom porosit bigat dhe eshte pune e kryme po edhe kjo Ultrega XSA po me pelqen shume ....sa per shtaga si shimano asnjo nuk me flen ne zemer
Top of the page Fund faqe
vedat_carpking
Postuar 2/8/2010 18:48 (#1218 - përgjegje në #1217)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim


100

Ok paisjet e mija per shume vjet tash ...

Shtaga 3.90 ose 13 feet ESP vertex distance 3.75 lbs

Maqinat Big baitrunner long cast.

Peni..fox soft steel

Alarmat fox eos ,rod pod fox sky pod..

Grepa prej 6-8 korda ose fox.

sistemat fox korda

Shatori JRC Defender

Plumat 80-200

sonari eagle cuda 300Edituar nga vedat_carpking 2/8/2010 18:58
Top of the page Fund faqe
Luki 1
Postuar 3/8/2010 07:42 (#1219 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim


Shpesh

Postime: 82
252525
Lokacioni: Prishtinë
Pershendetje,

Jam i interesuar per paisje qe e detektojne,e njekin dhe e nxajne vet krapin se kto qe i kam nuk po e bajne nje gje te tille.
Shtagat
DAM-Imperial teleskopik 3.60 2.75 LBS
Maqinat DAM - Quick SLR - FS 860-870 Super Long Range
Alarmat DAM Blue Motion
Rod Pod Amiaud
Sonari eagle cuda
grepat i ndrroj shume shpesh corda owner
barka Zodiac
peni technicum 028.5

Shtagat e dij qe jane me te mirat 2 apo 3 pjeseshe por per mua i preferoj teleskop nga arsyet se për transport jane shume me te pershtatshme, edhe ku me i gjet ata krapa qe ta thejnë shtagën.

klm


Edituar nga Luki 1 3/8/2010 08:36
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 4/8/2010 11:57 (#1224 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
He he he , paisjet qe e detektojne dhe e njekin dhe e nxajne vet krapin jane paret .....lajmerohu te katunart e batllaves me pare te furnizoje me krap sa te dush Luki .... diferenca mes asaj dhe menyres tone te peshkimit eshte se atyre u mungon knaqesia me fjal te tjera si me na pa neve ne cd a ka na then ne rrajt po mendoj shkopin ....
Sa i perket shtagave mendimi im eshte se shtaga tri pjeseshe dhe teleskopi eshte e njejta gje por dy pjeseshet jane me te favorizume edhe pse koheve te fundit prodhimet e reja pak kane dallim mes teleskopit dhe dy pjesesheve e kom fjalen te prodhimet e prodhusve me emer eshte shome me randesi qe shtaga te jete parabolike e jo kursesi te lakohet vetem ne maje
tung klm
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 4/8/2010 12:32 (#1225 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Gazi edhe une jom i mendimit qe shtagat moderrne t`prodhimit tashem jon mat mira e ma krejt po prap se prap mendoj qe shtagat dy pjesshe jon mat mira per krap dhe jon mat forta edhe ajo qka e the ti osht shum me rendsi qe me u laku shtaga prej fillimit deri ne fund te shtages jo veq maja se ka shum shtaga qe siti merr ne dor njeri e luhat pak mundesh me e dit ku e ka piken qe thehet shtaga po une per veti shtaga te krapit perveq 2 pjesshe por Luki i ka shtagat e mira Teleskopat po mu em kan pelqy blinkerat teper edhe qajo ma e mira qe i ka 4 copa shum mir ju pershendes edhe gazi a ke ni qe ka nxon dikush noj kapitallc naj ka naper batllav ose qe don me dal naj dit per naj kapitallc boma ni zo po menoj naj vikend .
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 4/8/2010 16:47 (#1230 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Edhe un ma per zemer i kom dy pjeseshe , por kur thash se shtagat e prodhimit te ri jane paraboloke e pata fjalen se shtagat e lukit jane teleskop por edhe parabolike , shume eshte me randesi qe unaza e fundit te jete se paku 50 cm larg blikerit qqe peni mu palu mire , setin prej 4 copave e kom edhe une keshtu qe tri i gjuj ne ushqim ndersa me te katerten hulumtoj ma djathtas ma majtas ma larg ma afer apo karem e kundert me tri te tjerat , sa per kapitaca une parvjet kom pas shume sukses ndersa vjet katastrof e si duket edhe sivjet nuk jam kurkun nese lakmon me nxon dy killsha hajde te vendi jem e qe don me nxon kapitala ku jam une ik sa te mundesh se po bjen virusi jem i mosuksesit .

klm
Top of the page Fund faqe
Luki 1
Postuar 4/8/2010 23:10 (#1236 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim


Shpesh

Postime: 82
252525
Lokacioni: Prishtinë
Gazi jo jo mos u ban merak,te gjithe si duket e kemi ate diagnoze-nese don 2 kg-sha Gaz/rusi takohemi ne uikend
Po e citoj Gashin-thot keshtu mbaje ne mend kur e peshkon nje kapitallc dhe knaqu me te se ka me te marre malli deri sa ta peshkojsh tjetrin
e valla te une kjo doli sipas fjaleve te tij, me ka marre malli me pa si duket 8 e tutje, e mos te flas se çfare knaqsie eshte me e nxjerre
te kthehem te shtagat,pra jan parabolike dhe kenqsi eshte me njerr krap me to
tjetra e kam rod podin qe e vendos po deshte edhe ne kersh, edhe ne toke, mundesh me vendos edhe ne pjerrtesi aq te madhe ku as dhija e eger nuk mund te ngjitet e lere ma njeriu, terreni im i peshkimit eshte i tille dhe te tille e preferoj (gurinë)(vendi i maqorrit)
klmTop of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 5/8/2010 14:51 (#1243 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
ahahahah luki une qet shtune prap du me shku me bujt te vendi jem edhe me e kqyr qka po bohet. po si duket shokt qe kan qen pardje edhe para 2 dite edhe baba jem aty ka shum gaforre ma shum po nxerrin gaforre se krapa ajo me ni mnyr osht shum mir sepse ku osht gaforrja osht edhe krapi po ne anen tjeter po han ushqim edhe ajo si (kali) tash du me e provu edhe ket jav po nese nuk del ndoni pak ma i mir athere duhet me e kqyr ndoni vend tjeter edhe duhet me i shku ne stilin shko te shtunen ushqe vendin jo shum po prite per neser ne mengjes. edhe kjo menyr em ka met me e provu e te kqyrim qka po na jep.
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 5/8/2010 14:56 (#1244 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Problemi me BODORKA pom doket qe bodorkat jon bo mat mdhaja se babushkat qe sdisa her qe jom tu shku jom ka nxon bodorka ne fellsi edhe ne tap shum tmdhaja po mendoj jo ka 1 kg po qysh jom msu me i pa kto po dalin shum tmdhaja edhe pom duket qe edhe ajo edhe gaforrja po e hajn ni sasi shum tmadhe te ushqimit qe na po e qesim ni shok i jemi e ka therr ni bodork ne grep 2.sh ne shtaga te fellsis paramendone ket send. qka mendoni ju.?????
Top of the page Fund faqe
Luki 1
Postuar 5/8/2010 15:21 (#1245 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkim


Shpesh

Postime: 82
252525
Lokacioni: Prishtinë
Rusi,

Te shtunden e kaluar i kam pasur disa deshtime, te cilat me kan shty te mendoj se si tja baj.Eshte fjala per ate se po e merr ushqimin sikur krapi por me u therr spo therret,nga ana tjeter krapi 2kg e ka bajagi gojen e madhe dhe se grepat qe i kam jane mesatar.Mund te jete kjo qe e permend ti se mundet me qene bodorka ose ndonje peshk tjeter.
Ne Badovc rasti i ngjajshem eshte fjala viteve te kaluara, e merrke grepin e lepitke qe thojme na, mirepo assesi me e nxjerre. Dikur fillova me i nxjerre, ishin deverika 2 kg-she, i pata nxjerre dikund 8 copa pra me 4-5 kokrra miser ne grep.
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 5/8/2010 17:11 (#1247 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
Sa i perket budorkes une pas perfundimit te peshkimit duke i nxjer shtagat nje bodork me ishte kap ne grep por grepin e kishte te futur ne faqe diku afer syrit ....sa per miser e vertet eshte qe budorka eshte ka e mer.... kete jav du me provu me nje pealk me nje grep te vogel me ja gju ne sellsi njejt si per krap por grepin e vogel dhe plumin e vogel ...kom provu edhe boila por njejt nuk kom pas sukses ...mendoj qe eshte mir me qite edhe kokakoll me gogsu pak se u fryyy
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 6/8/2010 08:18 (#1250 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Mundet me kon edhe tjetra krapi o ka e merr divlaqki pe merr ushqimin shpejt edhe po e lshon mu javen e kalume qe qkam ka bo vaki i mshoj ni krap su naljke baitrunneri kurqysh u qova me ther konter ni her ska dy e tri e kater peshku veq vike nga stomi kshtu qe ja nisna me mledh najllonin kur erdh 3 m prej stomi krapi ke aty edhe ky sen kom ni edhe prej do shokve qe po ju bon vaki po ik niher drejt edhe po kthehet prej stomit.:D
Top of the page Fund faqe
ggaazzi
Postuar 6/8/2010 09:34 (#1251 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran

Postime: 146
10025
Lokacioni: Prishtine
une posaqerisht kur peshkoj ne largesi te medha diku mbi 80 metra cdo her kur e kom ther krapin nuk e kom diktu qe e kom ne grep deri 7-8 metra afersi prej bregut ne lageri qashtu me vike ndersa ne afersi ik anash dhe krejt afer bregut 2-3 metra ...por ne asnje vend krapi nuk e mer njejt
Top of the page Fund faqe
Rusi
Postuar 6/8/2010 13:01 (#1254 - përgjegje në #997)
Subjekti: Re: Paisjet per peshkimVeteran Ekstrem

Postime: 430
10010010010025
Lokacioni: Prishtina
Po ajo dihet amo une ku jom kon tu peshku ma shum se 25 metra nuk peshkoj po em ka bo vaki qajo pun edhe pse ni shokut tem e kallxon ni rast qe si e ka therr krapin prej ku e ka pas shtagen drejt ne merodov i ka hi pa e prek hiq :D
Top of the page Fund faqe
Shko në faqe : 1 2
Tani je në faqën 1 [25 mesazhe për faqe]
Shko në Forum :
Kërko në këtë forum
Verzion për printer
E-mail link për këtë diskutim

(Fshi thërmijat)
© 2002-2014 Forum Peshkatarësh